Oficiální informační portál EnergySol

Ekologické zdroje energie
Profesionální servis od návrhu po realizaci
Podpora dotací

Eshop

Nová zelená úsporám

Solární systémy, tepelná čerpadla, rekuperace, kondenzační kotle

Jsme dodavatelé vysoce kvalitních solárních systémů značky EnergySol. Během naší několikaleté působnosti na českém trhu jsme již dodali a namontovali více než 2.000 solárních systémů. Máme bohaté zkušenosti nejen sdodávkami solárních systémů především do rodinných a bytových domů, ale i solárního ohřevu vody v hotelech, penzionech, na koupalištích či sportovních nebo průmyslových objektech. Ale nejen solární systémy ale také dodávky tepelných čerpadel, rekuperací s řízeným větráním a kondenzační kotle.

Na všechny setyEnergySol v naší nabídce poskytujeme >záruku 5 let> a na vakuové trubicové kolektory výrobce 10 let. Kromě prodeje a montáží solárních systémů je součástí našich služeb i záruční a pozáruční servis včetně vyřízení dotací z programu Nová Zelená úsporám a Kotlíkové dotace na klíč!

Dodáváme a montujeme dva druhy solárních kolektorů, též někdy označovaných jako solární panely vhodné pro solární ohřev vody. V současné době doporučuje téměř výhradně jen vakuové trubicové solární panely (kolektory) výrobce Westech, Apricus a Viessmann ale na přání montujeme také klasickérámové ploché kolektory.

Proč využívat solární ohřev ?

Častým názorem lidí neznalých problematiky je, že solární ohřev vody, či solární kolektory obecně se nevyplácí. Mnoho lidí si tuto technologii také plete s fotovoltaickými solárními panely (ty ovšem slouží k přímé výrobě elektrické energie), které si díky elektrickou energii zdražující podpoře ekologických zdrojů nezískaly přílišnou oblibu mezi veřejností. Solární kolektory, případně solární panely, určené k ohřevu teplé užitkové vody, případně určené k vyhřívání bazénů či vytápění prostor však jsou zcela jinou technologií.

V současné době, kdy se energie (jak elektřina, tak například plyn i pevná paliva) zdražují (aktuálně tempem průměrně 5 až 10% ročně), se solární ohřev vody stává reálnou alternativou k těmto klasickým zdrojům teplé vody. Dopomáhá k tomu i poměrně rychlý technologický rozvoj a s ním stoupající účinnost solárních kolektorů a jejich klesající cena. V době starších plochých solárních kolektorů, které dříve stály více než nyní daleko více účinnější vakuové trubicové solární kolektory, byl opravdu solární ohřev teplé vody záležitostí víceméně jen nadšenců a ekologických fandů. V současné době se ovšem stává reálnou alternativou, a pro mnohé lidi i jedním z mála dostupných řešení (například na chatách a samotách), jak řešit ohřev TUV za přijatelnou cenu a v dostatečném komfortu (solární systémy jsou totiž řízeny řídící jednotkou, tedy nepotřebují častý zásah člověka, a mohou fungovat i bez dozoru).

Moderní vakuové kolektory jsou totiž, na rozdíl od svých plochých předchůdců, schopny dodávat teplo i při zatažené obloze, případně přinižší okolní teplotě, ale za slunečného počasí. Dokáží tedy pokrýt potřeby ohřevu vody až s 75%, dokonce dokáží i vypomoci při vytápění v jarním a podzimním období. Jen v době velmi nízkých teplot a zatažené oblohy je pak nutné použít jiný, doplňkový zdroj vytápění (naše firma řeší pro své zákazníky topné systémy komplexně, proto se zabýváme i tepelnými čerpadly, kondenzačními kotly a dalšími zdroji tepla včetně rekuperace tepla). Jsou proto nejenekologické, ale také se za současné situace stávají vhodnou volbou i z ekonomického hlediska.

Výhody vakuových trubicových solárních kolektorů proti plochým solárním panelům

Jedná se o vysoce účinné solární panely s minimální životností 20 let. S vakuovými solárními kolektory dosáhnete maximálního výkonu a trvale nejvyšších solárních zisků (především v zimním,jarním a podzimním období; v létě nižší přebytky). Díky tzv. „suchému napojení“trubic systémem Plug-in (nepřímý ohřev) se vyznačují tyto kolektory vysokou provozníbezpečností. Solární panely typu „HEAT PIPE“ jsou uzavřené, což znamená, že teplonosnákapalina cirkuluje ve sběrači kolektoru a necirkuluje v samostatných trubicích. Další výhodou je jednoduchá aekonomicky nenáročná výměna trubice, například v případě jejího poškození.

Další velkou výhodou těchto solárních panelů je, že přijímají i difuzní záření, tudíž i když je nebezatažené, systém funguje. Díky trubicím jsou také trubicové kolektory schopny přijímat záření z více úhlů, než jetomu u plochých kolektorů. Takto kolektor může pracovat po celý den (od východu až do západu slunce) a pohlcovat záření ze všech stran, včetně odrazů. Patří tedy mezi nejvhodnější typ panelů pro naše středoevropské podmínky a tím umožňují téměř celoroční solární ohřev vody. Samozřejmě vždy narazíme na fyzikální meze, avšak oproti plochým solárním panelům, jsou vakuové solární panely výrazně účinnější a i v zimním období dokáží teplou užitkovou přihřívat a v případě slunečných jarních či podzimních dnů, kdy je sice teplota nižší, ale slunečního záření dopadá ještě dostatek, dokáží dokonce plnohodnotně ohřívat TUV stejně jako v letním období.


Kontaktní formulář

(vyžadováno)
zpracováním osobních údajů (vyžadováno)

IP solární a topné systémy spol. s r.o.
Olomouc, Holická 1173/49a, PSČ: 779 00 | tel.: (+420) 777 783 673

Společnost je vedená u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka C44276

design © dabraka.com

Copyright © 2023 EnergySol